Fazla parfüm kullanmak sağlığa zararlı mı? - Ege Gazete
DOLAR

32,8477$% 0.1

EURO

35,1767% -0.12

GRAM ALTIN

2.458,48%-1,24

ÇEYREK ALTIN

4.031,00%-0,10

TAM ALTIN

16.046,00%-0,12

BİTCOİN

2090565฿%-1.58281

Fazla parfüm kullanmak sağlığa zararlı mı?

Milyonlarca insan tarafından kullanılan parfüm sağlığa zararlı mı? Hoş kokmak için kullandığımız parfümün zararları nelerdir? Bu soruların cevaplarını yazının devamında açıkladık.

Günümüzde pek çok insan tarafından kullanılan parfümlerin fazla kullanımında insan sağlığını da etkilediğini biliyor muydunuz? Peki, parfüm kullanmanın zararları nelerdir? Veya açık parfümün zararı var mı? Gibi soruların cevaplarını vermeye çalıştık. Öncelikle belirtelim ki, uygun şartlarda ve bir takım yönergelere uyarak üretilen parfümler sağlığa zararlı değildir.

parfüm kullanmak sağlığa zararlımı?

NEDEN BU KADAR PARFÜM KULLANIRIZ?

Parfümler hemen hemen herkesin hayatında yer almaktadır. Kullanmayan insan sayısına göre, kullanan insan sayısı daha fazladır. Özellikle yaz aylarında bir çok insan duş almasına rağmen terlemekten kaçamaması nedeniyle parfüm, koku sorunlarında en büyük çare olarak bilinmektedir. Günlük olarak dışarı çıktığımızda ter kokusunu belki de en yoğun yaşadığımız yer toplu taşımalardır. Sadece tanıdığımız insanların yanlarına giderken değil, aynı zamanda toplu taşımalarda ter kokmamamız için parfüm kullanmaktayız.

parfümün zararları nelerdir

PARFÜM KULLANMANIN SAĞLIĞA ZARARI VARMI?

Peki insanları rahatsız etmemek için parfüm kullanıyoruz ama, fazla parfüm sıkmanın dezavantajları olduğunu da unutmamalıyız. Örneğin; bazı insanlar banyo yapmamak için kıyafetine ya da cildine parfüm sıkmaktadır. Ancak bu durum hem karşımızda ki insanları hem de kendi sağlığımızı olumsuz yönde etkilemektedir. Ayrıca, merdiven altı üretimleri ve ne olduğu belli olmayan içeriklere sahip olan parfümlerin kullanılması sağlık için zararlı olabilmektedir. Astım ve cilt hastalıkları bunların başında gelmektedir.

Karşımızda ki insanlara ter ve parfümün karışımı kötü kokular yaymamıza sebep olur. Kendi sağlığımız için parfümü de cildimize sıkmamamız gerekmektedir. Çünkü; parfümün içeriği nedeniyle cilde sıkılması çeşitli cilt hastalıklarına sebep olabilir.

fazla parfüm kullanmanın zararları

PARFÜME HASSAS OLAN KİŞİLER UNUTULMAMALI

Fazla ve gereksiz parfüm bazı zamanlar rahatsız edici olmaktadır. Çevremizde parfüm kullanmayan ve kullanılmasından rahatsız olan insanlar bulunmakta. Mesela astım hastası olan bir insan parfüm kullanamaz veya parfüm kokusu sağlığını kötü şekilde etkilemektedir. Hamile bayanlar için de parfüm kullanmak sakıncalı olabilmektedir. Bebeklere de oldukça zararlı olabilmekteler.

Bu yüzden parfümün avantajlarının yanı sıra, dezavantajlarını da önemsemek gerekir. Güzel kokmalıyız ve buna dikkat etmeliyiz. Ama, hem kendi sağlığımızı hem de çevremizde ki insanların sağlığını da etkilememeliyiz.

açık parfüm kullanmanın zararları, parfüm cilt kanseri yapar mı

Kullandığınız parfümlerin hangi ortamlarda ve hangi markalar tarafından üretildiğini bilmeniz sizin için iyi olur. Piyasada bulunan on binlerce sahte parfümlere sırf çok daha ucuz diye tercih ederken tekrardan düşünmemiz gerekli. Çünkü, para kazanmak uğruna insanların sağlığını hiçe sayan simsarlar oldukça fazla. Her zaman, tanınmış markalardan ve doğal ürünlerden üretilen kokuları tercih etmemiz iyi olacaktır. Sağlıklı günlerde güzel kokular içinde mutlu kalın.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

HIZLI YORUM YAP